WordPress to jeden z najpopularniejszych darmowych systemów zarządzania treścią dostępnych obecnie w sieci. Pomimo sporej konkurencji w swojej dziedzinie zasługuje na miano jednego z najlepszych jak nie najlepszego z pośród CMS-ów. (co to jest CMS?)

Jedną z najbardziej charakterystycznych cech tego systemu zarządzania treścią jest bardzo prosta i niezwykle szybka instalacja. Trwa ona zaledwie 2-3 minuty, a nawet mniej jeżeli samodzielne skonfiguruje się dane dostępowe do bazy danych w pliku wp-corftg.php

Sam CMS po instalacji jest od razu gotowy do działania. Można wybrać jeden z domyślnie zainstalowanych szablonów graficznych lub pobrać gotowy z Internetu. Osóby znającesię na tworzeniu stron internetowych nie będą miały większego problemu ze skonstruowaniem własnego szablonu

WordPress posiada sporo wybudowanych funkcjonalności, głównie z myślę o blogerach (posty czy komentarze) jednak w żaden sposób nie przeszkadza to w szybkim przystosowaniu skryptu na potrzeby prostej strony firmowej. Profesjonalistów NIC nie ogranicza aby dostosować wordpressa do dowolnych celów.

Dzięki temu, że ten CMS jest w catości „otwarty” powstało już bardzo dużo różnego rodzaju pluginów ułatwiających konstrukcję i zarządzanie zawartością strony nawet niedoświadczonym użytkownikom. Można je znaleźć na oficjalnej stronie WordPressa , a w niedalekiej przyszłości takie pluginy będzie można Znaleźć również ta tej stronie.

Poniżej zrzuty ekranu panelu administracyjnego Word pressa:

wordpress-admin-screen-shot-1

 

wordpress-admin-screen-shot-2

 

wordpress-admin-screen-shot-3